Oküloplastik Cerrahi Göz Kapakları, Gözyaşı Yolları ve Orbita Hastalıkları

Oküloplastik cerrahi, göz ve göz çevresi dokuların estetik ve rekonstrüktif cerrahi müdahalelerini içeren bir tıbbi branştır. Göz çevresindeki cilt, kas, yağ ve diğer dokuların yapısını düzeltmeyi veya yeniden inşa etmeyi amaçlar. Bu tür cerrahi işlemler hem işlevsel hem de estetik nedenlerle yapılabilir. İşte oküloplastik cerrahiye dahil edilen bazı işlemler:

1. Blefaroplasti (göz kapağı estetiği): Üst veya alt göz kapaklarının sarkması veya şişkinlik nedeniyle düzeltilmesi amacıyla gerçekleştirilen bir cerrahi prosedürdür.

2. Kaş kaldırma: Alın ve kaş bölgesindeki sarkmaların düzeltilmesi için yapılır. Kaşların daha genç ve kalkık bir görünüm kazanmasına yardımcı olur.

3. Göz kapağı rekonstrüksiyonu: Kaza sonucu yaralanmalar, kanser cerrahisi veya doğuştan gelen anormallikler sonucu hasar gören göz kapaklarının onarılması işlemini içerir.

4. Gözaltı torbalarının düzeltilmesi: Alt göz kapaklarındaki yağın birikmesi sonucu oluşan gözaltı torbalarını gidermek amacıyla gerçekleştirilen cerrahi müdahalelerdir.

5. Göz tümörlerinin cerrahi çıkarılması: Göz çevresindeki tümörlerin çıkarılması ve rekonstrüksiyonu oküloplastik cerrahlar tarafından gerçekleştirilebilir.

6. Konjenital göz anomalilerinin düzeltilmesi: Doğuştan gelen göz çevresi anormalliklerini düzeltmek için bu tür cerrahi işlemler uygulanır.

Oküloplastik cerrahi, göz sağlığını ve işlevselliğini restore etmek, estetik sonuçlar elde etmek ve hastaların yaşam kalitesini artırmak amacıyla yapılır. 

DR. AKIN BANAZ KİMDİR?

Dr. Akın Banaz 28 yıldır oküloplastik cerrahi alanında çalışmasına karşın son 20 yıldır yalnızca göz kapağı, gözyaşı yolları ve orbita cerrahisi yapmaktadır. Son yıllarda ise çalışma alanı özellikle estetik ve fonksiyonel göz kapağı cerrahisidir.

Göz kapakları vücudun her zaman görülmesi gereken bir parçasıdır ve onların pozisyonları insan yüzünün ifadesine büyük etki etmektedir. Bu cerrahileri uygulayan bir doktor olarak, hasta-doktor ilişkisinin güven üzerine dayalı olması gerektiğini düşünür ve bu yönde davranmaya özen gösteren bir hekimdir.

Bugüne kadar, 30.000’den fazla cerrahi operasyonu gerçekleştirmiştir. 1990 yılında İstanbul Okmeydanı Hastanesi’nde “Göz Hastalıkları” ihtiasasına başlayan Dr. Banaz, 1992 yılında ise kendisine ayrı bir yol seçerek New York Manhattan Göz Hastanesi’nde o günün çok tecrübeli ve ünlü bir hocası olan Dr. Albert Hornblass’ın yanında eğitim almıştır ve Türkiye’de oküloplastik cerrahi ameliyatları yapmaya başlamıştır. O günlerde bu tip cerrahi operasyonlar çoğunlukla göz doktorları tarafından değil, plastik cerrahlar tarafından uygulanmaktaydı. 1993 yılında ihtisasını bitirmiştir. 1996 yılında Okmeydanı Hastanesi’nde başasistan olarak çalışmaya başlamıştır.

2001 yılında Dünya Göz Hastanesinde Oküloplastik cerrah olarak görev yapmıştır. O yıllar, yalnızca Oküloplastik cerrahi operasyonları yapması ve diğer tüm göz cerrahilerini bırakmış olmasına rağmen çok yoğun bir çalışma temposu içinde bulunmuştur. Bu sırada Dünya Göz Hastanesi’nin medikal yönetiminde, özellikle de standardizasyon ve eğitim konularında yöneticilik görevlerinde bulunmuştur.

HIZLI RANDEVU ALIN
Temsilcimiz size en kısa sürede ulaşacaktır.

+90 552 648 85 79

whatsaap ile sor

e-mail us info@www.myhealthturkey.com